Skip to content
PrinterialsPrinterials home

3D4Makers

3D4Makers Facilan HT

PETG HT1 colourTranslucent

3D4Makers Facilan HT comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for 3D4Makers Facilan HT
Brand3D4Makers
MaterialPETG HT
Diameter1.75 mm
Net weight750 g

Slicer profile

No slicer profile for PETG HT: OrcaSlicer has no one generic PETG HT profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from 3D4Makers

All 3D4Makers materials
  • 3D4MakersABS Kevlar

    500 g–750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €93.28/kg

    €69.96 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • 3D4MakersPLA

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €18.63/kg

    €149.00 for 8 kg

    in stock · 1 shop

  • 3D4MakersPETG

    750 g–4.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mmTranslucent

    €21.11/kg

    €95.00 for 4.5 kg

    in stock · 1 shop

  • 3D4MakersABS

    750 g–2.3 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €22.15/kg

    €50.95 for 2.3 kg

    in stock · 1 shop