Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Fiberlogy

ASA+AF

Composite1 colour

Fiberlogy ASA+AF comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for ASA+AF
BrandFiberlogy
MaterialComposite
Diameter1.75 mm
Sold in750 g · 1 kg

Slicer profile

No slicer profile for Composite: OrcaSlicer has no one generic Composite profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Fiberlogy

All Fiberlogy materials
  • FiberlogyASA

    750 g–1 kg · 1.75 mm

    €5.90/kg

    €14.76 for 2.5 kg

    in stock · 4 shops

  • FiberlogyPETG

    750 g–1 kg · 1.75 mm

    €2.63/kg

    €5.25 for 2 kg

    in stock · 4 shops

  • FiberlogyMatte ASA

    1 kg · 1.75 mm

    €7.92/kg

    €7.92 for 1 kg

    in stock · 4 shops

  • FiberlogyGf10 GF PCTG

    1 kg · 1.75 mm

    €11.88/kg

    €8.91 for 750 g

    in stock · 4 shops

Other Composite with prices

All Composite
  • FillamentumTimberfill

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €40.49/kg

    €30.37 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • ExtrudrXPETG CF

    800 g–5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €60.50/kg

    €151.24 for 2.5 kg

    in stock · 1 shop