Skip to content
PrinterialsPrinterials home

FormFutura

Castable LCD Castable Wax

Resin Castable1 colour

FormFutura Castable LCD Castable Wax comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for Castable LCD Castable Wax
BrandFormFutura
MaterialResin Castable
Net weight500 g

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from FormFutura

All FormFutura materials
  • FormFuturaPETG Hdglass

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mmSilk, Metallic, Translucent

    €37.85/kg

    €28.39 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaASA ApolloX

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €46.53/kg

    €34.90 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaGalaxy PLA

    750 g–2.3 kg · 1.75 mm / 2.85 mmSparkle

    €37.32/kg

    €27.99 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaTitanX

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €35.21/kg

    €80.99 for 2.3 kg

    in stock · 2 shops