Skip to content
PrinterialsPrinterials home

FormFutura

Engineering LCD Series - Strong Resin

Resin Engineering1 colour

FormFutura Engineering LCD Series - Strong Resin comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for Engineering LCD Series - Strong Resin
BrandFormFutura
MaterialResin Engineering
Net weight500 g

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from FormFutura

All FormFutura materials
  • FormFuturaASA ApolloX

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €46.53/kg

    €34.90 for 750 g

    in stock · 3 shops

  • FormFuturaPETG Hdglass

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €37.85/kg

    €28.39 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaGalaxy PLA

    750 g–2.3 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €37.32/kg

    €27.99 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaReForm r PLA

    1 kg · 1.75 mm

    €20.90/kg

    €20.90 for 1 kg

    in stock · 2 shops