Skip to content
PrinterialsPrinterials home

PrimaCreator

Pro Engineer Resin

Resin Engineering3 colours

PrimaCreator Pro Engineer Resin comes in 3 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours3

Specifications

Specifications for Pro Engineer Resin
BrandPrimaCreator
MaterialResin Engineering
Sold in500 g · 1 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from PrimaCreator

All PrimaCreator materials
  • PrimaCreatorPrimavalue ABS

    1 kg · 1.75 mm

    €17.56/kg

    €43.90 for 2.5 kg

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorNylonpower PA Primaselect PA6

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €59.80/kg

    €29.90 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorPrimaValue PLA+

    1 kg · 1.75 mm

    €16.63/kg

    €49.90 for 3 kg

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorPrimavalue PETG

    1 kg · 1.75 mm

    €16.90/kg

    €16.90 for 1 kg

    2 shops