Skip to content
PrinterialsPrinterials home

PrimaCreator

Value UV / DLP Resin Orthodontic Model

Resin Dental1 colour

PrimaCreator Value UV / DLP Resin Orthodontic Model costs from €49.90 at 1 shop, in 1 colour. Prices checked today.

Colours1

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€49.90€49.901In stock

Specifications

The maker has not published specifications we could confirm yet.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from PrimaCreator

All PrimaCreator materials
  • PrimaCreatorPrimavalue ABS

    1 kg · 1.75 mm

    €17.56/kg

    €43.90 for 2.5 kg

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorNylonpower PA Primaselect PA6

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €59.80/kg

    €29.90 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorPrimaValue PLA+

    1 kg · 1.75 mmMatte

    €16.63/kg

    €49.90 for 3 kg

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorPrimavalue PETG

    1 kg · 1.75 mm

    €16.90/kg

    €16.90 for 1 kg

    2 shops