- Product lines
- 23
- Colours on sale
- 109
- Per kilogram
- €14.90–€31.13
- Shops listing it
- 1
What it costs
The range across 13 lines with a confirmed price, at 1 shop quoting with VAT.
Cheapest right now: Standard UV Resin
Copymaster3D against the typical price
Too few of Copymaster3D's colours are priced to set against the typical price yet: that needs 10 colours of one material at 2 shops on the same day.
Where to buy1
Every shop we follow that lists this brand. That includes shops quoting without VAT, which the price range above leaves out, so there can be more here.
| Shop | Country | Colours listed | In stock now | Last checked | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 3D Prima | Sweden | 84 | 69 | today | Include VAT |
Colours109
All 109 coloursBlack11
See all 11 Black coloursWhite8
Grey12
See all 12 Grey coloursRed5
Orange2
Yellow2
Green9
Blue13
See all 13 Blue coloursPink1
Brown1
Silver1
Gold1
Bronze1
Copper1
Clear4
Multicolour26
See all 26 Multicolour coloursNot sorted into a family11
See all 11 Not sorted into a family coloursProduct lines23
- PLA
Copymaster3DPLA Duo-Silk
1 kg · 1.75 mmSilk
€19.92/kg
€19.92 for 1 kg
in stock · 1 shop
- PLA
Copymaster3DPLA Tri-Silk
1 kg · 1.75 mmSilk
€19.92/kg
€19.92 for 1 kg
in stock · 1 shop
- PLA
Copymaster3DPLA Matte
1 kg · 1.75 mmMatte
€17.90/kg
€17.90 for 1 kg
in stock · 1 shop
- PLA
Copymaster3DPLA Silk
1 kg · 1.75 mmSilk
€17.90/kg
€17.90 for 1 kg
in stock · 1 shop
- PLA
Copymaster3DTurbo PLA High Speed Matte
1 kg · 1.75 mmMatte
€17.52/kg
€17.52 for 1 kg
in stock · 1 shop
- PLA
Copymaster3DTurbo PLA High Speed
1 kg · 1.75 mm
€15.92/kg
€15.92 for 1 kg
in stock · 1 shop
Composite4
- Composite
Copymaster3DPLA Carbon
1 kg · 1.75 mmCarbon fibre
No prices available
- Composite
Copymaster3DTurbo PLA High Speed Carbon
1 kg · 1.75 mmCarbon fibre
No prices available
- Composite
Copymaster3DPETG Carbon
1 kg · 1.75 mmCarbon fibre
No prices available
- Composite
Copymaster3DTurbo PLA Carbon
1 kg · 1.75 mmCarbon fibre
No prices available
Resin Engineering2
- Resin Engineering
Copymaster3DTough UV ABS Like Resin
500 g–1 kgTranslucent
No prices available
- Resin Engineering
Copymaster3DFlex UV Resin
1 kg
No prices available
Standard Resin2
- Standard Resin
Copymaster3DWater Washable UV Resin
500 g–1 kgTranslucent
€17.80/kg
€8.90 for 500 g
in stock · 1 shop
- Standard Resin
Copymaster3DStandard UV Resin
1 kg
€14.90/kg
€14.90 for 1 kg
in stock · 1 shop
ABS1
- ABS
Copymaster3DABS
800 g · 1.75 mm
€17.38/kg
€13.90 for 800 g
in stock · 1 shop
PETG1
- PETG
Copymaster3DPETG
1 kg · 1.75 mmTranslucent
€15.90/kg
€15.90 for 1 kg
in stock · 1 shop
TPU / Flex1
- TPU / Flex
Copymaster3DFlex 95A
800 g · 1.75 mm
€31.13/kg
€24.90 for 800 g
in stock · 1 shop
Wood1
- Wood
Copymaster3DPLA Wood
1 kg · 1.75 mmWood
No prices available
Spools
Across 19 filament lines with a size on sale. The empty reel is what a kitchen scale needs to tell you what is left.
| Net weight | 800 g (2 lines) · 1 kg (17 lines) |
|---|---|
| Empty reel | Not recorded yet |
| Refill available | Not for any line |
Reel material is not recorded yet.
Is this your brand?
If you work for Copymaster3D, claim this page and you can correct what it says and see how its products are doing.
Also written as (1)
Names shops use for this brand. The price matcher works from these, so a listing spelled any of these ways lands here.
- Copymaster3D