- Product lines
- 3
- Colours on sale
- 14
- Per kilogram
- €77.03–€211.75
- Shops listing it
- 1
What it costs
The range across 3 lines with a confirmed price, at 1 shop quoting with VAT.
Cheapest right now: P-filament 721
PPprint against the typical price
Too few of PPprint's colours are priced to set against the typical price yet: that needs 10 colours of one material at 2 shops on the same day.
Where to buy1
Every shop we follow that lists this brand. That includes shops quoting without VAT, which the price range above leaves out, so there can be more here.
| Shop | Country | Colours listed | In stock now | Last checked | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Filament2Print | Spain | 14 | 14 | today | Include VAT |
Colours14
Black1
White4
Red1
Orange1
Blue2
Purple1
Pink1
Brown3
Product lines3
PP2
- PP
PPprintP-filament 721
50 g–600 g · 1.75 mm / 2.85 mm
€77.03/kg
€46.22 for 600 g
in stock · 1 shop
- PP
PPprintP-support 279
600 g · 1.75 mm / 2.85 mm
€211.75/kg
€127.05 for 600 g
in stock · 1 shop
TPU / Flex1
- TPU / Flex
PPprintP-TPO 835 flex
600 g · 1.75 mm / 2.85 mm
€116.97/kg
€70.18 for 600 g
in stock · 1 shop
Spools
Across 3 filament lines with a size on sale. The empty reel is what a kitchen scale needs to tell you what is left.
| Net weight | 50 g (1 line) · 600 g (3 lines) |
|---|---|
| Empty reel | Not recorded yet |
| Refill available | Not for any line |
Reel material is not recorded yet.
Is this your brand?
If you work for PPprint, claim this page and you can correct what it says and see how its products are doing.
Also written as (1)
Names shops use for this brand. The price matcher works from these, so a listing spelled any of these ways lands here.
- PPprint