Skip to content
PrinterialsPrinterials home

3NTR

zWAX

PVB1 colour

3NTR zWAX costs from €199.65 at 1 shop, in 1 colour.

Colours1

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€199.65€399.301Out of stock

Specifications

Specifications for zWAX
Brand3NTR
MaterialPVB
Diameter2.85 mm
Net weight500 g

Slicer profile

No slicer profile for PVB: OrcaSlicer has no one generic PVB profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from 3NTR

All 3NTR materials
  • 3NTRPLA

    700 g · 2.85 mm

    €77.79/kg

    €54.45 for 700 g

    in stock · 1 shop

  • 3NTRABS FAST

    1 kg · 2.85 mm

    €50.82/kg

    €254.10 for 5 kg

    in stock · 1 shop

  • 3NTRELASTO 85

    1 kg · 2.85 mm

    €163.35/kg

    €163.35 for 1 kg

    1 shop

  • 3NTRELASTO 95

    1 kg · 2.85 mm

    €163.35/kg

    €163.35 for 1 kg

    1 shop

Other PVB with prices

All PVB
  • PrusamentPVB

    500 g · 1.75 mm

    €81.88/kg

    €40.94 for 500 g

    in stock · 3 shops

  • FiberlogyFibersmooth PVB

    1 kg · 1.75 mm

    €34.68/kg

    €17.34 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • SunluPVB

    250 g–5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €39.49/kg

    €39.49 for 1 kg

    in stock · 1 shop