Skip to content
PrinterialsPrinterials home
Product lines
14
Colours on sale
33
Per kilogram
€50.82–€481.58
Shops listing it
1

What it costs

The range across 14 lines with a confirmed price, at 1 shop quoting with VAT.

Cheapest right now: ABS FAST

3NTR against the typical price

Too few of 3NTR's colours are priced to set against the typical price yet: that needs 10 colours of one material at 2 shops on the same day.

Where to buy1

Every shop we follow that lists this brand. That includes shops quoting without VAT, which the price range above leaves out, so there can be more here.

Shops that list 3NTR
ShopCountryColours listedIn stock nowLast checkedPrices
Filament2PrintSpain313todayInclude VAT

Product lines14

ABS2

  • 3NTRABS FAST

    1 kg · 2.85 mm

    €50.82/kg

    €254.10 for 5 kg

    in stock · 1 shop

  • 3NTRPC-ABS V0

    1 kg · 2.85 mm

    €142.78/kg

    €142.78 for 1 kg

    1 shop

Composite2

  • 3NTRCarbon+

    850 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €234.88/kg

    €199.65 for 850 g

    1 shop

  • 3NTRGlass+

    1 kg · 2.85 mm

    €235.95/kg

    €235.95 for 1 kg

    1 shop

HIPS2

  • 3NTRSSU00

    1 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €56.87/kg

    €56.87 for 1 kg

    1 shop

  • 3NTRSSU05

    1 kg · 2.85 mm

    €96.80/kg

    €96.80 for 1 kg

    1 shop

PVA / BVOH2

  • 3NTRSSU04

    1 kg · 2.85 mm

    €187.55/kg

    €187.55 for 1 kg

    1 shop

  • 3NTRSSU09

    500 g · 2.85 mm

    €481.58/kg

    €240.79 for 500 g

    1 shop

TPU / Flex2

  • 3NTRELASTO 85

    1 kg · 2.85 mm

    €163.35/kg

    €163.35 for 1 kg

    1 shop

  • 3NTRELASTO 95

    1 kg · 2.85 mm

    €163.35/kg

    €163.35 for 1 kg

    1 shop

PETG1

  • 3NTRPETG

    700 g · 2.85 mm

    €77.79/kg

    €54.45 for 700 g

    1 shop

PLA1

  • 3NTRPLA

    700 g · 2.85 mm

    €77.79/kg

    €54.45 for 700 g

    in stock · 1 shop

PPS1

  • 3NTRnPOWER

    1 kg · 2.85 mm

    €332.75/kg

    €332.75 for 1 kg

    1 shop

PVB1

  • 3NTRzWAX

    500 g · 2.85 mm

    €399.30/kg

    €199.65 for 500 g

    1 shop

Spools

Across 14 filament lines with a size on sale. The empty reel is what a kitchen scale needs to tell you what is left.

What 3NTR spools weigh
Net weight500 g (2 lines) · 700 g (2 lines) · 850 g (1 line) · 1 kg (9 lines)
Empty reelNot recorded yet
Refill availableNot for any line

Reel material is not recorded yet.

Is this your brand?

If you work for 3NTR, claim this page and you can correct what it says and see how its products are doing.

Also written as (1)

Names shops use for this brand. The price matcher works from these, so a listing spelled any of these ways lands here.

  • 3NTR