AzureFilm PLA CMYK comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.
Colours1
Specifications
| Brand | AzureFilm |
|---|---|
| Material | PLA |
| Diameter | 1.75 mm |
| Sold in | 50 g · 1 kg |
Slicer profile
The temperatures, density and diameter the sources on this page state, as a preset to import into your slicer.
All colours
- No source states a nozzle temperature, so the OrcaSlicer profile keeps Generic PLA's.
- No source states one bed temperature, so the OrcaSlicer profile keeps Generic PLA's.
- No source states the density, so the OrcaSlicer profile keeps Generic PLA's.
OrcaSlicer: File > Import > Import Configs, then choose the .json. It is listed with your own presets, built on Generic PLA.
No PrusaSlicer profile: PrusaSlicer fills whatever a file leaves out with its own defaults, so it needs a stated nozzle and bed temperature.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from AzureFilm
All AzureFilm materials- PLA
AzureFilmPLA Original
1 kg · 1.75 mm
€18.90/kg
€18.90 for 1 kg
A refill is cheaper
in stock · 1 shop
- PLA
AzureFilmSilk PLA
50 g–1 kg · 1.75 mmSilk, Glossy, Metallic
€16.03/kg
€16.03 for 1 kg
A refill is cheaper
in stock · 1 shop
- PLA
AzureFilmPLA
50 g–10 kg · 1.75 mmSparkle, Marble, Silk
€18.90/kg
€18.90 for 1 kg
A refill is cheaper
in stock · 1 shop
- PETG
AzureFilmPETG
50 g–1 kg · 1.75 mmTranslucent
€12.63/kg
€26.53 for 2.1 kg
in stock · 1 shop
Other PLA with prices
All PLA- PLA
ElegooPLA
250 g–1 kg · 1.75 mmMetallic, Marble, Neon
€10.00/kg
€99.99 for 10 kg
in stock · 7 shops
- PLA
PolymakerPastel Panchroma Matte PLA
1 kg · 1.75 mmMatte
€15.36/kg
€15.36 for 1 kg
in stock · 7 shops
- PLA
eSUN3D PLA+
1 kg–5 kg · 1.75 mm
€16.83/kg
€50.49 for 3 kg
A refill is cheaper
in stock · 6 shops
- PLA
Bambu LabPLA Matte
1 kg · 1.75 mmMatte
€19.99/kg
€19.99 for 1 kg
A refill is cheaper
in stock · 6 shops