| Colour | from | Per kg | Shops | Stock |
|---|---|---|---|---|
| €16.59 | €16.59 | 1 | Out of stock | |
| €16.59 | €16.59 | 1 | In stock | |
| €27.90 | €27.90 | 1 | In stock | |
| €27.90 | €27.90 | 1 | In stock | |
| €27.90 | €27.90 | 1 | In stock |
| Brand | Buddy3d |
|---|---|
| Material | PLA |
| Net weight | 1 kg |
Across every colour of this filament
Solid line: cheapest offer. Dotted: average. The band runs from the cheapest to the most expensive offer on that day. Only spools and refills count — a 25 g sample and a multipack are not a comparable purchase.
ElegooPLA
250 g–1 kg · 1.75 mmMetallic, Marble, Neon
€10.00/kg
€99.99 for 10 kg
in stock · 5 shops
Buddy3dABS
750 g · 1.75 mm
€20.03/kg
€15.02 for 750 g
in stock · 2 shops
Buddy3dPETG
1 kg · 1.75 mmTranslucent
€22.79/kg
€22.79 for 1 kg
in stock · 1 shop
ElegooPLA Plus
250 g–5 kg · 1.75 mmTranslucent, Wood
€11.00/kg
€109.99 for 10 kg
in stock · 5 shops
ElegooPLA MATTE
250 g–1 kg · 1.75 mmMatte
€12.83/kg
€128.32 for 10 kg
in stock · 5 shops
ElegooRAPID PLA Plus
250 g–5 kg · 1.75 mm
€12.00/kg
€119.99 for 10 kg
in stock · 5 shops
The temperatures, density and diameter the sources on this page state, as a preset to import into your slicer.
All colours
OrcaSlicer: File > Import > Import Configs, then choose the .json. It is listed with your own presets, built on Generic PLA.
No PrusaSlicer profile: PrusaSlicer fills whatever a file leaves out with its own defaults, so it needs a stated nozzle and bed temperature.