Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Elegoo

8K ABS-Like Resin V3.0

Resin Engineering4 colours

Elegoo 8K ABS-Like Resin V3.0 comes in 4 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours4

Specifications

Specifications for 8K ABS-Like Resin V3.0
BrandElegoo
MaterialResin Engineering
Sold in1 kg · 2 kg · 12 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Elegoo

All Elegoo materials
  • ElegooPLA

    250 g–1 kg · 1.75 mm

    €10.00/kg

    €99.99 for 10 kg

    in stock · 7 shops

  • ElegooPETG PRO

    1 kg · 1.75 mm

    €11.00/kg

    €109.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooRAPID PLA Plus

    250 g–5 kg · 1.75 mm

    €12.00/kg

    €119.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooASA

    1 kg · 1.75 mm

    €11.76/kg

    €117.59 for 10 kg

    in stock · 6 shops

Other Resin Engineering with prices

All Resin Engineering
  • Siraya TechBuild Resin

    1 kg–5 kg

    €64.90/kg

    €64.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Siraya TechSculpt High-Temperature Resin

    1 kg–5 kg

    €64.90/kg

    €64.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Forward AMUltracur3D RG 3280

    1.65 kg

    €206.91/kg

    €341.40 for 1.65 kg

    in stock · 1 shop

  • €254.10/kg

    €254.10 for 1 kg

    in stock · 1 shop