Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Elegoo

8K Standard Resin

Standard Resin1 colour

Elegoo 8K Standard Resin costs from €29.90 at 1 shop, in 1 colour. Prices checked today.

Colours1

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€29.90€29.901Out of stock

Specifications

Specifications for 8K Standard Resin
BrandElegoo
MaterialStandard Resin
Net weight1 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Elegoo

All Elegoo materials
  • ElegooPLA

    250 g–1 kg · 1.75 mmMetallic, Translucent, Marble

    €10.00/kg

    €99.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooPC-FR

    1 kg–10 kg · 1.75 mm

    €23.52/kg

    €235.19 for 10 kg

    in stock · 5 shops

  • ElegooPLA Plus

    250 g–5 kg · 1.75 mmTranslucent, Wood

    €11.00/kg

    €109.99 for 10 kg

    in stock · 5 shops

  • ElegooPLA MATTE

    250 g–10 kg · 1.75 mmMatte

    €12.94/kg

    €129.35 for 10 kg

    in stock · 5 shops

Other Standard Resin with prices

  • eSUNS200 Standard Resin

    1 kg

    €16.39/kg

    €16.39 for 1 kg

    in stock · 2 shops

  • ElegooStandard Resin

    1 kg–2 kg

    €19.19/kg

    €19.19 for 1 kg

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Standard

    Translucent

    €9.90

    in stock · 1 shop

  • WinkleResin 10K

    1 kgTranslucent

    €34.99/kg

    €34.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop