Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Elegoo

ABS-Like Resin V3.0

Resin Engineering2 colours

Elegoo ABS-Like Resin V3.0 comes in 2 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours2

Specifications

Specifications for ABS-Like Resin V3.0
BrandElegoo
MaterialResin Engineering
Net weight1 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Elegoo

All Elegoo materials
  • ElegooPLA

    250 g–1 kg · 1.75 mmMetallic, Translucent, Marble

    €10.00/kg

    €99.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooPC-FR

    1 kg–10 kg · 1.75 mm

    €23.52/kg

    €235.19 for 10 kg

    in stock · 5 shops

  • ElegooPLA Plus

    250 g–5 kg · 1.75 mmTranslucent, Wood

    €11.00/kg

    €109.99 for 10 kg

    in stock · 5 shops

  • ElegooPLA MATTE

    250 g–10 kg · 1.75 mmMatte

    €12.94/kg

    €129.35 for 10 kg

    in stock · 5 shops