Elegoo Dental Castable UV Resin comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.
Colours1
Specifications
| Brand | Elegoo |
|---|---|
| Material | Resin Dental |
| Sold in | 500 g · 1 kg |
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from Elegoo
All Elegoo materials- PLA
ElegooPLA
250 g–1 kg · 1.75 mmMetallic, Translucent, Marble
€10.00/kg
€99.99 for 10 kg
in stock · 7 shops
- PETG
ElegooPETG PRO
1 kg · 1.75 mm
€11.00/kg
€109.99 for 10 kg
in stock · 6 shops
- PLA
ElegooRAPID PLA Plus
250 g–5 kg · 1.75 mm
€12.00/kg
€119.99 for 10 kg
in stock · 6 shops
- ASA
ElegooASA
1 kg · 1.75 mm
€11.76/kg
€117.59 for 10 kg
in stock · 6 shops
Other Resin Dental with prices
All Resin Dental- Resin Dental
HeyGearsModel WW UV
1 kg
€111.32/kg
€111.32 for 1 kg
in stock · 1 shop
- Resin Dental
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Orthodontic Model
€49.90/kg
€49.90 for 1 kg
in stock · 1 shop