Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Elegoo

Water-washable ABS-Like Resin

Resin Engineering10 coloursTranslucent

Elegoo Water-washable ABS-Like Resin comes in 10 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours10

Specifications

Specifications for Water-washable ABS-Like Resin
BrandElegoo
MaterialResin Engineering
Sold in1 kg · 2 kg · 12 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Elegoo

All Elegoo materials
  • ElegooPLA

    250 g–1 kg · 1.75 mm

    €10.00/kg

    €99.99 for 10 kg

    in stock · 7 shops

  • ElegooPETG PRO

    1 kg · 1.75 mm

    €11.00/kg

    €109.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooRAPID PLA Plus

    250 g–5 kg · 1.75 mm

    €12.00/kg

    €119.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooASA

    1 kg · 1.75 mm

    €11.76/kg

    €117.59 for 10 kg

    in stock · 6 shops

Other Resin Engineering with prices

All Resin Engineering
  • Siraya TechBuild Resin

    1 kg–5 kg

    €64.90/kg

    €64.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Siraya TechSculpt High-Temperature Resin

    1 kg–5 kg

    €64.90/kg

    €64.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Forward AMUltracur3D RG 3280

    1.65 kg

    €206.91/kg

    €341.40 for 1.65 kg

    in stock · 1 shop

  • €254.10/kg

    €254.10 for 1 kg

    in stock · 1 shop