Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Elegoo

Water-washable Resin

Standard Resin4 colours

Elegoo Water-washable Resin comes in 4 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours4

Specifications

Specifications for Water-washable Resin
BrandElegoo
MaterialStandard Resin
Net weight1 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Elegoo

All Elegoo materials
  • ElegooPLA

    250 g–1 kg · 1.75 mm

    €10.00/kg

    €99.99 for 10 kg

    in stock · 7 shops

  • ElegooPETG PRO

    1 kg · 1.75 mm

    €11.00/kg

    €109.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooRAPID PLA Plus

    250 g–5 kg · 1.75 mm

    €12.00/kg

    €119.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooASA

    1 kg · 1.75 mm

    €11.76/kg

    €117.59 for 10 kg

    in stock · 6 shops

Other Standard Resin with prices

All Standard Resin
  • eSUNS200 Standard Resin

    1 kg

    €16.39/kg

    €16.39 for 1 kg

    in stock · 3 shops

  • ElegooStandard Resin

    1 kg–2 kg

    €19.19/kg

    €19.19 for 1 kg

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Standard

    €9.90

    in stock · 1 shop

  • WinkleResin 10K

    1 kg

    €34.99/kg

    €34.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop