Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Fillamentum

Flexfill PEBA 90A

TPU / Flex2 coloursDry storage recommendedDry before use

Fillamentum Flexfill PEBA 90A costs from €84.50 at 1 shop, in 2 colours. Prices checked yesterday.

Colours2

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€84.50€169.001Out of stock
€84.50€169.001Out of stock

Specifications

Specifications for Flexfill PEBA 90A
BrandFillamentum
MaterialTPU / Flex
Diameter1.75 mm
Net weight500 g

Slicer profile

The temperatures, density and diameter the sources on this page state, as a preset to import into your slicer.

  • No source states a nozzle temperature, so the OrcaSlicer profile keeps Generic TPU's.
  • No source states one bed temperature, so the OrcaSlicer profile keeps Generic TPU's.
  • No source states the density, so the OrcaSlicer profile keeps Generic TPU's.

OrcaSlicer: File > Import > Import Configs, then choose the .json. It is listed with your own presets, built on Generic TPU.

No PrusaSlicer profile: PrusaSlicer fills whatever a file leaves out with its own defaults, so it needs a stated nozzle and bed temperature.

Price history

Across every colour of this filament

Now from €84.50lowest €84.50highest €84.50
€76.05€84.50€92.952026-09-222026-10-04

Solid line: cheapest offer. Dotted: average. The band runs from the cheapest to the most expensive offer on that day. Only spools and refills count — a 25 g sample and a multipack are not a comparable purchase.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Fillamentum

All Fillamentum materials
  • FillamentumPLA

    Translucent, Metallic, Sparkle

    €22.67/kg

    €17.00 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FillamentumPLA Extrafill

    750 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mmMetallic

    €17.67/kg

    €17.67 for 1 kg

    in stock · 2 shops

  • FillamentumASA Extrafill

    750 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mmMetallic

    €20.16/kg

    €50.40 for 2.5 kg

    in stock · 2 shops

  • FillamentumPETG

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €26.63/kg

    €19.97 for 750 g

    in stock · 2 shops

Other TPU / Flex with prices

  • Bambu LabTPU for AMS

    1 kg · 1.75 mm

    €39.99/kg

    €39.99 for 1 kg

    A refill is cheaper

    in stock · 5 shops

  • ElegooTPU 95A

    1 kg · 1.75 mmTranslucent

    €13.00/kg

    €129.99 for 10 kg

    in stock · 5 shops

  • Bambu LabTPU 95A HF

    1 kg · 1.75 mm

    €34.99/kg

    €34.99 for 1 kg

    in stock · 5 shops

  • ElegooRapid TPU 95A

    1 kg · 1.75 mm

    €17.17/kg

    €85.84 for 5 kg

    in stock · 5 shops