Skip to content
PrinterialsPrinterials home

FormFutura

Dental LCD Model

Resin Dental1 colour

FormFutura Dental LCD Model comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for Dental LCD Model
BrandFormFutura
MaterialResin Dental
Net weight500 g

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from FormFutura

All FormFutura materials
  • FormFuturaPETG Hdglass

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mmSilk, Metallic, Translucent

    €37.85/kg

    €28.39 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaASA ApolloX

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €46.53/kg

    €34.90 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaGalaxy PLA

    750 g–2.3 kg · 1.75 mm / 2.85 mmSparkle

    €37.32/kg

    €27.99 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaTitanX

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €35.21/kg

    €80.99 for 2.3 kg

    in stock · 2 shops

Other Resin Dental with prices