Skip to content
PrinterialsPrinterials home

FormFutura

Spectrum LCD Color Mix

Standard Resin1 colour

FormFutura Spectrum LCD Color Mix comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for Spectrum LCD Color Mix
BrandFormFutura
MaterialStandard Resin
Net weight1 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from FormFutura

All FormFutura materials
  • FormFuturaPETG Hdglass

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mmSilk, Metallic, Translucent

    €37.85/kg

    €28.39 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaASA ApolloX

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €46.53/kg

    €34.90 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaGalaxy PLA

    750 g–2.3 kg · 1.75 mm / 2.85 mmSparkle

    €37.32/kg

    €27.99 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • FormFuturaTitanX

    750 g–8 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €35.21/kg

    €80.99 for 2.3 kg

    in stock · 2 shops

Other Standard Resin with prices

  • eSUNS200 Standard Resin

    1 kg

    €16.39/kg

    €16.39 for 1 kg

    in stock · 3 shops

  • ElegooStandard Resin

    1 kg–2 kg

    €19.19/kg

    €19.19 for 1 kg

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Standard

    Translucent

    €9.90

    in stock · 1 shop

  • WinkleResin 10K

    1 kgTranslucent

    €34.99/kg

    €34.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop