Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Kexcelled

Kexcelled The K11 PEEK GF10

Composite2 coloursGlass fibre

Kexcelled The K11 PEEK GF10 costs from €519.00 at 1 shop, in 2 colours.

Colours2

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€519.00€519.001In stock
€519.00€519.001In stock

Specifications

Specifications for Kexcelled The K11 PEEK GF10
BrandKexcelled
MaterialComposite
Diameter1.75 mm
Net weight1 kg

Slicer profile

No slicer profile for Composite: OrcaSlicer has no one generic Composite profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Kexcelled

All Kexcelled materials
  • KexcelledPLA

    1 kg–5 kg · 1.75 mm

    €17.99/kg

    €17.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • KexcelledThe K5 PLA Silk

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €17.99/kg

    €17.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • KexcelledWoodfill PLA

    1 kg · 1.75 mm

    €29.99/kg

    €29.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Kexcelled95A TPU

    1 kg · 1.75 mm

    €29.99/kg

    €29.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

Other Composite with prices

All Composite
  • FillamentumTimberfill

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €40.49/kg

    €30.37 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • ExtrudrXPETG CF

    800 g–5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €60.50/kg

    €151.24 for 2.5 kg

    in stock · 1 shop

  • CreatBotPEEK-CF

    1 kg · 1.75 mm

    €799.00/kg

    €799.00 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • EnsingerTECAFIL PEEK EV CF30

    500 g · 1.75 mm

    €725.88/kg

    €362.94 for 500 g

    in stock · 1 shop