Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Kexcelled

Kexcelled The K12 PEI 9085

PEI1 colour

Kexcelled The K12 PEI 9085 costs from €629.00 at 1 shop, in 1 colour.

Colours1

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€629.00€629.001In stock

Specifications

Specifications for Kexcelled The K12 PEI 9085
BrandKexcelled
MaterialPEI
Diameter1.75 mm
Net weight1 kg

Slicer profile

No slicer profile for PEI: OrcaSlicer has no one generic PEI profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Kexcelled

All Kexcelled materials
  • KexcelledPLA

    1 kg–5 kg · 1.75 mm

    €17.99/kg

    €17.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • KexcelledThe K5 PLA Silk

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €17.99/kg

    €17.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • KexcelledWoodfill PLA

    1 kg · 1.75 mm

    €29.99/kg

    €29.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Kexcelled95A TPU

    1 kg · 1.75 mm

    €29.99/kg

    €29.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

Other PEI with prices

All PEI
  • PrusamentPEI 1010

    25 g–500 g · 1.75 mm

    €298.00/kg

    €149.00 for 500 g

    in stock · 3 shops

  • Fiberlogy9085 PEI

    1 kg · 1.75 mm

    €302.54/kg

    €151.27 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • 3DXTECHPEEK GF

    250 g–1 kg · 1.75 mm

    €423.50/kg

    €211.75 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • 3DXTECHPEEK

    250 g–2 kg · 1.75 mm

    €747.50/kg

    €373.75 for 500 g

    in stock · 1 shop