Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Nanovia

Insublend

PPE1 colour

Nanovia Insublend comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for Insublend
BrandNanovia
MaterialPPE
Diameter1.75 mm · 2.85 mm
Sold in50 g · 500 g

Slicer profile

No slicer profile for PPE: OrcaSlicer has no one generic PPE profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Nanovia

All Nanovia materials
  • NanoviaPLA EF 3D850

    50 g–750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €35.65/kg

    €26.74 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • NanoviaABS EF

    50 g–500 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €60.26/kg

    €30.13 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • NanoviaIstroflex

    50 g–500 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €90.02/kg

    €45.01 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • NanoviaPC V0

    500 g–2 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €68.28/kg

    €136.55 for 2 kg

    in stock · 1 shop

Other PPE with prices

All PPE
  • 3DXTECHPPE

    750 g · 1.75 mm

    €137.13/kg

    €102.85 for 750 g

    in stock · 1 shop