Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Nexa3D

xPP405

Resin Engineering1 colour

Nexa3D xPP405 comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for xPP405
BrandNexa3D
MaterialResin Engineering
Sold in1.5 kg · 5 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Nexa3D

All Nexa3D materials
  • Nexa3DxMODEL15

    1.5 kg–5 kg

    €83.49/kg

    €417.45 for 5 kg

    1 shop

  • Nexa3DxMODEL35

    1.5 kg–5 kg

    €184.73/kg

    €277.09 for 1.5 kg

    1 shop

  • Nexa3DPRO9499

    1.5 kg–5 kg

    No prices available

  • Nexa3DxABS3843

    1.5 kg–5 kg

    No prices available

Other Resin Engineering with prices

All Resin Engineering
  • Siraya TechBuild Resin

    1 kg–5 kg

    €64.90/kg

    €64.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Siraya TechSculpt High-Temperature Resin

    1 kg–5 kg

    €64.90/kg

    €64.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Forward AMUltracur3D RG 3280

    1.65 kg

    €206.91/kg

    €341.40 for 1.65 kg

    in stock · 1 shop

  • €254.10/kg

    €254.10 for 1 kg

    in stock · 1 shop