Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Prusa ResearchPrusament

Flex80

Resin Engineering3 coloursTranslucent

Prusament Flex80 comes in 3 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours3

Specifications

Specifications for Flex80
BrandPrusament
MaterialResin Engineering
Sold in1 kg · 5 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Prusament

All Prusament materials
  • PrusamentPLA

    25 g–2 kg · 1.75 mm

    €24.97/kg

    €49.94 for 2 kg

    A refill is cheaper

    in stock · 5 shops

  • PrusamentPETG

    25 g–2 kg · 1.75 mm

    €21.37/kg

    €42.74 for 2 kg

    A refill is cheaper

    in stock · 4 shops

  • PrusamentPC Blend

    25 g–970 g · 1.75 mm

    €45.00/kg

    €89.99 for 2 kg

    in stock · 4 shops

  • PrusamentPETG V0

    1 kg · 1.75 mm

    €59.99/kg

    €59.99 for 1 kg

    in stock · 4 shops