Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Push Plastic PEI 9085 comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for PEI 9085
BrandPush Plastic
MaterialPEI
Diameter1.75 mm · 2.85 mm
Sold in500 g · 3 kg

Slicer profile

No slicer profile for PEI: OrcaSlicer has no one generic PEI profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Push Plastic

All Push Plastic materials
  • Push PlasticPETG

    1 kg–25 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    No prices available

  • Push PlasticPCTG

    1 kg–25 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    No prices available

  • Push PlasticABS

    1 kg–25 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    No prices available

  • Push PlasticPC

    1 kg–10 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    No prices available

Other PEI with prices

All PEI
  • PrusamentPEI 1010

    25 g–500 g · 1.75 mm

    €298.00/kg

    €149.00 for 500 g

    in stock · 3 shops

  • Fiberlogy9085 PEI

    1 kg · 1.75 mm

    €58.07/kg

    €29.03 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • 3DXTECHPEEK

    250 g–2 kg · 1.75 mm

    €747.50/kg

    €373.75 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • 3DXTECHPEEK GF

    250 g–1 kg · 1.75 mm

    €798.00/kg

    €399.00 for 500 g

    in stock · 1 shop