Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Zedex

ZX-100K

PET1 colour

Zedex ZX-100K comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for ZX-100K
BrandZedex
MaterialPET
Diameter1.75 mm
Net weight1 kg

Slicer profile

No slicer profile for PET: OrcaSlicer has no one generic PET profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Zedex

All Zedex materials
  • ZedexZX-200LT

    750 g · 1.75 mm

    No prices available

Other PET with prices

  • Bambu LabPET-CF

    500 g–1 kg · 1.75 mmCarbon fibre

    €97.98/kg

    €48.99 for 500 g

    in stock · 4 shops

  • PolymakerPanchroma PET CoPE

    1 kg · 1.75 mm

    €11.21/kg

    €11.21 for 1 kg

    in stock · 3 shops

  • PolymakerFiberon PET-CF17

    750 g–3 kg · 1.75 mmCarbon fibre

    €43.33/kg

    €129.99 for 3 kg

    in stock · 3 shops

  • PolymakerFiberon PET-GF15

    1 kg–3 kg · 1.75 mmGlass fibre

    €24.98/kg

    €74.95 for 3 kg

    in stock · 2 shops