Skip to content
PrinterialsPrinterials home

3NTR

nPOWER

PPS1 colour

3NTR nPOWER costs from €332.75 at 1 shop, in 1 colour.

Colours1

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€332.75€332.751Out of stock

Specifications

Specifications for nPOWER
Brand3NTR
MaterialPPS
Diameter2.85 mm
Net weight1 kg

Slicer profile

No slicer profile for PPS: OrcaSlicer has no one generic PPS profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from 3NTR

All 3NTR materials
  • 3NTRPLA

    700 g · 2.85 mm

    €77.79/kg

    €54.45 for 700 g

    in stock · 1 shop

  • 3NTRABS FAST

    1 kg · 2.85 mm

    €50.82/kg

    €254.10 for 5 kg

    in stock · 1 shop

  • 3NTRELASTO 85

    1 kg · 2.85 mm

    €163.35/kg

    €163.35 for 1 kg

    1 shop

  • 3NTRELASTO 95

    1 kg · 2.85 mm

    €163.35/kg

    €163.35 for 1 kg

    1 shop

Other PPS with prices

All PPS
  • Bambu LabPPS-CF

    750 g–1 kg · 1.75 mm

    €178.65/kg

    €133.99 for 750 g

    in stock · 6 shops

  • PolymakerFiberon PPS-CF10

    500 g–3 kg · 1.75 mm

    €136.33/kg

    €409.00 for 3 kg

    in stock · 4 shops

  • ElegooPPS-CF

    750 g–7.5 kg · 1.75 mm

    €78.39/kg

    €58.79 for 750 g

    in stock · 4 shops

  • PolymakerFiberon PPS-GF20

    500 g–3 kg · 1.75 mm

    €120.67/kg

    €362.00 for 3 kg

    in stock · 3 shops