add:north Adamant S1 comes in 2 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.
Colours2
Specifications
| Brand | add:north |
|---|---|
| Material | Other |
| Diameter | 1.75 mm · 2.85 mm |
| Sold in | 1 kg · 1.5 kg |
Slicer profile
No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from add:north
All add:north materials- PLA
add:northPLA Matte Textura
750 g–1 kg · 1.75 mmMatte
€31.95/kg
€31.95 for 1 kg
in stock · 3 shops
- PLA
add:northPLA Textura Flare
750 g–1 kg · 1.75 mmSparkle
€35.95/kg
€35.95 for 1 kg
in stock · 3 shops
- PLA
add:northHT-PLA Pro Matte
750 g–2.3 kg · 1.75 mmMatte
€36.00/kg
€36.00 for 1 kg
in stock · 3 shops
- PETG
add:northPETG Koltron G1
100 g–250 g · 1.75 mm / 2.85 mm
€849.60/kg
€212.40 for 250 g
in stock · 3 shops
Other Other with prices
All Other- Other
SpectrumHDPE
500 g–1 kg · 1.75 mm
€79.90/kg
€79.90 for 1 kg
in stock · 1 shop
- Other
SpectrumPEBA
800 g · 1.75 mm
€81.13/kg
€64.90 for 800 g
in stock · 1 shop
- Other
Material4PrintPMMA
750 g · 1.75 mm / 2.85 mm
€34.53/kg
€25.90 for 750 g
in stock · 1 shop
- Other
TarfusePOM
500 g · 1.75 mm
€89.80/kg
€44.90 for 500 g
in stock · 1 shop