Skip to content
PrinterialsPrinterials home

ColorFabb

varioShore PEBA

Other2 colours

ColorFabb varioShore PEBA comes in 2 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours2

Specifications

Specifications for varioShore PEBA
BrandColorFabb
MaterialOther
Diameter1.75 mm
Net weight600 g

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from ColorFabb

All ColorFabb materials
  • ColorFabbTPU

    700 g–2 kg · 1.75 mm

    €53.83/kg

    €37.68 for 700 g

    in stock · 4 shops

  • ColorFabbASA

    1 kg · 1.75 mm

    €25.40/kg

    €25.40 for 1 kg

    in stock · 4 shops

  • ColorFabbLW-HT PLA

    1 kg · 1.75 mm

    €32.05/kg

    €32.05 for 1 kg

    in stock · 4 shops

  • ColorFabbHigh Speed PLA

    1 kg · 1.75 mm

    €25.80/kg

    €25.80 for 1 kg

    in stock · 3 shops

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 1 shop

  • Material4PrintPMMA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €34.53/kg

    €25.90 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • TarfusePOM

    500 g · 1.75 mm

    €89.80/kg

    €44.90 for 500 g

    in stock · 1 shop