Skip to content
PrinterialsPrinterials home

AMOLEN

PEBA

Other6 coloursMulticolour

AMOLEN PEBA comes in 6 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours6

Specifications

Specifications for PEBA
BrandAMOLEN
MaterialOther
Diameter1.75 mm
Net weight1 kg

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from AMOLEN

All AMOLEN materials
  • AMOLENHigh Speed PLA

    1 kg · 1.75 mm

    No prices available

  • AMOLENTPU

    1 kg · 1.75 mm

    No prices available

  • AMOLENDual Color Silk PLA

    1 kg · 1.75 mm

    No prices available

  • AMOLENMatte PLA

    1 kg · 1.75 mm

    No prices available

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 1 shop

  • Material4PrintPMMA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €34.53/kg

    €25.90 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • TarfusePOM

    500 g · 1.75 mm

    €89.80/kg

    €44.90 for 500 g

    in stock · 1 shop