Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Fillamentum

Vinyl 303

Other2 colours

Fillamentum Vinyl 303 comes in 2 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours2

Specifications

Specifications for Vinyl 303
BrandFillamentum
MaterialOther
Diameter1.75 mm · 2.85 mm
Sold in50 g · 750 g

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Fillamentum

All Fillamentum materials
  • FillamentumPLA

    750 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €22.67/kg

    €17.00 for 750 g

    in stock · 3 shops

  • FillamentumPLA Extrafill

    750 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €17.67/kg

    €17.67 for 1 kg

    in stock · 3 shops

  • FillamentumASA Extrafill

    750 g–2.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €20.16/kg

    €50.40 for 2.5 kg

    in stock · 3 shops

  • FillamentumPETG

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €26.63/kg

    €19.97 for 750 g

    in stock · 3 shops

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 1 shop

  • Material4PrintPMMA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €34.53/kg

    €25.90 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • TarfusePOM

    500 g · 1.75 mm

    €89.80/kg

    €44.90 for 500 g

    in stock · 1 shop