Elegoo 8K Water-Washable Resin comes in 3 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.
Colours3
Specifications
| Brand | Elegoo |
|---|---|
| Material | Standard Resin |
| Sold in | 1 kg · 12 kg |
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from Elegoo
All Elegoo materials- PLA
ElegooPLA
250 g–1 kg · 1.75 mmMetallic, Translucent, Marble
€10.00/kg
€99.99 for 10 kg
in stock · 7 shops
- PETG
ElegooPETG PRO
1 kg · 1.75 mm
€11.00/kg
€109.99 for 10 kg
in stock · 6 shops
- PLA
ElegooRAPID PLA Plus
250 g–5 kg · 1.75 mm
€12.00/kg
€119.99 for 10 kg
in stock · 6 shops
- ASA
ElegooASA
1 kg · 1.75 mm
€11.76/kg
€117.59 for 10 kg
in stock · 6 shops
Other Standard Resin with prices
All Standard Resin- Standard Resin
1 kg
€16.39/kg
€16.39 for 1 kg
in stock · 3 shops
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Standard
Translucent
€19.80/kg
€9.90 for 500 g
in stock · 2 shops
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Water Washable
500 g–1 kgTranslucent
€23.80/kg
€11.90 for 500 g
in stock · 2 shops
- Standard Resin
AnycubicStandard Resin
1 kg–10 kgTranslucent
€17.90/kg
€17.90 for 1 kg
in stock · 2 shops