PrimaCreator Value UV / DLP Resin Water Washable costs from €11.90 at 1 shop, in 8 colours. Prices checked yesterday.
Colours8
Best price per colour
| Colour | from | Per kg | Shops | Stock |
|---|---|---|---|---|
| €11.90 | — | 1 | In stock |
7 more colours have no price we can compare.
Specifications
The maker has not published specifications we could confirm yet.
Price history
Across every colour of this filament
Solid line: cheapest offer. Dotted: average. The band runs from the cheapest to the most expensive offer on that day. Only spools and refills count — a 25 g sample and a multipack are not a comparable purchase.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from PrimaCreator
All PrimaCreator materials- ABS
PrimaCreatorPrimavalue ABS
1 kg · 1.75 mm
€17.56/kg
€43.90 for 2.5 kg
in stock · 2 shops
- Nylon (PA)
PrimaCreatorNylonpower PA Primaselect PA6
500 g–1 kg · 1.75 mm
€59.80/kg
€29.90 for 500 g
in stock · 2 shops
- PLA
PrimaCreatorPrimaValue PLA+
1 kg · 1.75 mmMatte
€16.63/kg
€49.90 for 3 kg
in stock · 2 shops
- PETG
PrimaCreatorPrimavalue PETG
1 kg · 1.75 mm
€16.90/kg
€16.90 for 1 kg
2 shops
Other Standard Resin with prices
- Standard Resin
1 kg
€16.39/kg
€16.39 for 1 kg
in stock · 3 shops
- Standard Resin
ElegooStandard Resin
1 kg–2 kg
€19.19/kg
€19.19 for 1 kg
in stock · 2 shops
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Standard
Translucent
€9.90
in stock · 1 shop
- Standard Resin
WinkleResin 10K
1 kgTranslucent
€34.99/kg
€34.99 for 1 kg
in stock · 1 shop