Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Elegoo

Rapid Standard Resin

Standard Resin1 colour

Elegoo Rapid Standard Resin comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for Rapid Standard Resin
BrandElegoo
MaterialStandard Resin
Net weight1 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Elegoo

All Elegoo materials
  • ElegooPLA

    250 g–1 kg · 1.75 mm

    €10.00/kg

    €99.99 for 10 kg

    in stock · 7 shops

  • ElegooPETG PRO

    1 kg · 1.75 mm

    €11.00/kg

    €109.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooRAPID PLA Plus

    250 g–5 kg · 1.75 mm

    €12.00/kg

    €119.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooASA

    1 kg · 1.75 mm

    €11.76/kg

    €117.59 for 10 kg

    in stock · 6 shops

Other Standard Resin with prices

All Standard Resin