Elegoo Standard Resin costs from €19.19 at 2 shops, in 3 colours. Prices checked yesterday.
Colours3
Best price per colour
| Colour | from | Per kg | Shops | Stock |
|---|---|---|---|---|
| €19.19 | €19.19 | 1 | Out of stock | |
| €19.90 | €19.90 | 2 | In stock | |
| €38.49 | €19.25 | 1 | Out of stock |
Specifications
| Brand | Elegoo |
|---|---|
| Material | Standard Resin |
| Sold in | 1 kg · 2 kg |
Price history
Across every colour of this filament
Solid line: cheapest offer. Dotted: average. The band runs from the cheapest to the most expensive offer on that day. Only spools and refills count — a 25 g sample and a multipack are not a comparable purchase.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from Elegoo
All Elegoo materials- PLA
ElegooPLA
250 g–1 kg · 1.75 mmMetallic, Translucent, Marble
€10.00/kg
€99.99 for 10 kg
in stock · 6 shops
- PC
ElegooPC-FR
1 kg–10 kg · 1.75 mm
€23.52/kg
€235.19 for 10 kg
in stock · 5 shops
- PLA
ElegooPLA Plus
250 g–5 kg · 1.75 mmTranslucent, Wood
€11.00/kg
€109.99 for 10 kg
in stock · 5 shops
- PLA
ElegooPLA MATTE
250 g–10 kg · 1.75 mmMatte
€12.94/kg
€129.35 for 10 kg
in stock · 5 shops
Other Standard Resin with prices
- Standard Resin
1 kg
€16.39/kg
€16.39 for 1 kg
in stock · 2 shops
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Standard
Translucent
€9.90
in stock · 1 shop
- Standard Resin
WinkleResin 10K
1 kgTranslucent
€34.99/kg
€34.99 for 1 kg
in stock · 1 shop
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Water Washable
Translucent
€11.90
in stock · 1 shop