Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Elegoo

Standard Resin V2.0

Standard Resin6 colours

Elegoo Standard Resin V2.0 comes in 6 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours6

Specifications

Specifications for Standard Resin V2.0
BrandElegoo
MaterialStandard Resin
Sold in1 kg · 2 kg · 10 kg · 12 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Elegoo

All Elegoo materials
  • ElegooPLA

    250 g–1 kg · 1.75 mm

    €10.00/kg

    €99.99 for 10 kg

    in stock · 7 shops

  • ElegooPETG PRO

    1 kg · 1.75 mm

    €11.00/kg

    €109.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooRAPID PLA Plus

    250 g–5 kg · 1.75 mm

    €12.00/kg

    €119.99 for 10 kg

    in stock · 6 shops

  • ElegooASA

    1 kg · 1.75 mm

    €11.76/kg

    €117.59 for 10 kg

    in stock · 6 shops

Other Standard Resin with prices

All Standard Resin