Skip to content
PrinterialsPrinterials home

eSUN

eSUN 3D PEBA-90A

Other3 colours

eSUN 3D PEBA-90A comes in 3 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours3

Specifications

Specifications for eSUN 3D PEBA-90A
BrandeSUN
MaterialOther
Diameter1.75 mm
Net weight800 g

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from eSUN

All eSUN materials
  • eSUN3D PLA+

    1 kg–5 kg · 1.75 mm

    €16.83/kg

    €50.49 for 3 kg

    A refill is cheaper

    in stock · 6 shops

  • eSUN3D PETG

    1 kg · 1.75 mm

    €16.19/kg

    €16.19 for 1 kg

    in stock · 5 shops

  • eSUN3D ABS+

    1 kg · 1.75 mm

    €14.12/kg

    €14.12 for 1 kg

    in stock · 4 shops

  • eSUN3D PLA-Matte

    1 kg · 1.75 mm

    €17.69/kg

    €17.69 for 1 kg

    A refill is cheaper

    in stock · 3 shops

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 1 shop

  • Material4PrintPMMA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €34.53/kg

    €25.90 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • TarfusePOM

    500 g · 1.75 mm

    €89.80/kg

    €44.90 for 500 g

    in stock · 1 shop