Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Material4Print

PMMA

Other4 coloursTranslucent

Material4Print PMMA costs from €25.90 at 1 shop, in 4 colours. Prices checked yesterday.

Colours4

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€25.90€34.531In stock
€25.90€34.531In stock
€25.90€34.531In stock

1 more colour has no price we can compare.

Specifications

Specifications for PMMA
BrandMaterial4Print
MaterialOther
Diameter1.75 mm · 2.85 mm
Net weight750 g

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Price history

Across every colour of this filament

Now from €25.90lowest €25.90highest €25.90
€23.31€25.90€28.492026-09-212026-10-04

Solid line: cheapest offer. Dotted: average. The band runs from the cheapest to the most expensive offer on that day. Only spools and refills count — a 25 g sample and a multipack are not a comparable purchase.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Material4Print

All Material4Print materials
  • Material4PrintASA

    750 g · 1.75 mm

    €34.53/kg

    €25.90 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • Material4PrintPETG

    750 g · 1.75 mm

    €29.20/kg

    €21.90 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • Material4PrintABS-PC

    750 g · 1.75 mm

    No prices available

  • Material4PrintESD ABS

    750 g · 1.75 mm

    No prices available

Other Other with prices

  • TarfusePOM

    500 g · 1.75 mm

    €89.80/kg

    €44.90 for 500 g

    in stock · 1 shop