eSUN S300 Standard Resin comes in 5 colours. No shop we follow lists a price we can compare yet.
Colours5
Specifications
The maker has not published specifications we could confirm yet.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from eSUN
All eSUN materials- PLA
eSUN3D PLA+
1 kg–5 kg · 1.75 mmMarble
€16.83/kg
€50.49 for 3 kg
A refill is cheaper
in stock · 6 shops
- PETG
eSUN3D PETG
1 kg · 1.75 mmTranslucent
€14.57/kg
€14.57 for 1 kg
A refill is cheaper
in stock · 5 shops
- ABS
eSUN3D ABS+
1 kg · 1.75 mm
€14.12/kg
€14.12 for 1 kg
in stock · 4 shops
- PLA
eSUN3D PLA-Matte
1 kg · 1.75 mmMatte, Multicolour
€17.69/kg
€17.69 for 1 kg
A refill is cheaper
in stock · 3 shops
Other Standard Resin with prices
All Standard Resin- Standard Resin
1 kg
€16.39/kg
€16.39 for 1 kg
in stock · 3 shops
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Standard
Translucent
€19.80/kg
€9.90 for 500 g
in stock · 2 shops
- Standard Resin
PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Water Washable
500 g–1 kgTranslucent
€23.80/kg
€11.90 for 500 g
in stock · 2 shops
- Standard Resin
AnycubicStandard Resin
1 kg–10 kgTranslucent
€17.90/kg
€17.90 for 1 kg
in stock · 2 shops