Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Filamentive

PEEK 9581

Other1 colour

Filamentive PEEK 9581 comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for PEEK 9581
BrandFilamentive
MaterialOther
Diameter1.75 mm
Net weight300 g

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Filamentive

All Filamentive materials
  • FilamentivePLA

    750 g–2.3 kg · 1.75 mm / 2.85 mmTranslucent

    €17.23/kg

    €12.92 for 750 g

    A refill is cheaper

    in stock · 1 shop

  • FilamentiveReFill PLA Matte HS

    1 kg · 1.75 mmMatte

    €28.21/kg

    €28.21 for 1 kg

    A refill is cheaper

    in stock · 1 shop

  • FilamentiveABS

    €17.12/kg

    €39.38 for 2.3 kg

    in stock · 1 shop

  • FilamentivePETG

    750 g–8.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mmTranslucent

    €16.61/kg

    €38.21 for 2.3 kg

    in stock · 1 shop

Other Other with prices

  • Material4PrintPMMA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €34.53/kg

    €25.90 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • TarfusePOM

    500 g · 1.75 mm

    €89.80/kg

    €44.90 for 500 g

    in stock · 1 shop