Filamentive ULTEM 9085 comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.
Colours1
Specifications
| Brand | Filamentive |
|---|---|
| Material | PEI |
| Diameter | 1.75 mm |
| Net weight | 300 g |
Slicer profile
No slicer profile for PEI: OrcaSlicer has no one generic PEI profile to build it on.
Settings people use
The temperatures people print this at, from measurements they sent in.
Nobody has sent in the settings they print this at yet.
More from Filamentive
All Filamentive materials- PLA
FilamentivePLA
750 g–2.3 kg · 1.75 mm / 2.85 mmTranslucent
€17.23/kg
€12.92 for 750 g
A refill is cheaper
in stock · 1 shop
- PETG
FilamentivePETG
750 g–8.5 kg · 1.75 mm / 2.85 mmTranslucent
€16.61/kg
€38.21 for 2.3 kg
in stock · 1 shop
- ASA
FilamentiveASA
750 g–2.3 kg · 1.75 mm / 2.85 mm
€24.28/kg
€55.85 for 2.3 kg
in stock · 1 shop
- PLA
FilamentiveReFill PLA Matte HS
1 kg · 1.75 mmMatte
€28.21/kg
€28.21 for 1 kg
A refill is cheaper
in stock · 1 shop
Other PEI with prices
All PEI- PEI
PrusamentPEI 1010
25 g–500 g · 1.75 mm
€298.00/kg
€149.00 for 500 g
in stock · 3 shops
- PEI
Fiberlogy9085 PEI
1 kg · 1.75 mm
€58.07/kg
€29.03 for 500 g
in stock · 2 shops
- PEI
3DXTECHPEEK
250 g–2 kg · 1.75 mm
€747.50/kg
€373.75 for 500 g
in stock · 1 shop
- PEI
3DXTECHPEEK GF
250 g–1 kg · 1.75 mmGlass fibre
€798.00/kg
€399.00 for 500 g
in stock · 1 shop