Skip to content
PrinterialsPrinterials home

FLXR Engineering PEN costs from €48.40 at 1 shop, in 2 colours.

Colours2

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€48.40€242.001In stock
€199.65€199.651In stock

Specifications

Specifications for PEN
BrandFLXR Engineering
MaterialOther
Diameter1.75 mm · 2.85 mm
Sold in200 g · 1 kg

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from FLXR Engineering

All FLXR Engineering materials
  • FLXR EngineeringPEN HF

    200 g–1 kg · 1.75 mm

    €187.55/kg

    €187.55 for 1 kg

    in stock · 1 shop

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 4 shops

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 4 shops

  • ColorFabballPHA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €41.99/kg

    €31.49 for 750 g

    in stock · 2 shops

  • eSUN3D PEBA-90A

    800 g · 1.75 mm

    €87.38/kg

    €69.90 for 800 g

    in stock · 2 shops