Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Kexcelled

PEEK PRO

Other1 colour

Kexcelled PEEK PRO comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for PEEK PRO
BrandKexcelled
MaterialOther
Diameter1.75 mm
Net weight1 kg

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Kexcelled

All Kexcelled materials
  • KexcelledPLA

    1 kg–5 kg · 1.75 mm

    €17.99/kg

    €17.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Kexcelled95A TPU

    1 kg · 1.75 mm

    €29.99/kg

    €29.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • KexcelledABS

    1 kg · 1.75 mm

    €21.99/kg

    €21.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • KexcelledASA

    1 kg · 1.75 mm

    €29.99/kg

    €29.99 for 1 kg

    1 shop

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 1 shop

  • Material4PrintPMMA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €34.53/kg

    €25.90 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • TarfusePOM

    500 g · 1.75 mm

    €89.80/kg

    €44.90 for 500 g

    in stock · 1 shop