Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Phrozen

Ceramic Pro

Resin Engineering1 colour

Phrozen Ceramic Pro costs from €215.37 at 1 shop, in 1 colour.

Colours1

Best price per colour

Colours, cheapest first
ColourfromPer kgShopsStock
€215.37€430.741In stock

Specifications

Specifications for Ceramic Pro
BrandPhrozen
MaterialResin Engineering
Sold in500 g · 1 kg

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Phrozen

All Phrozen materials
  • PhrozenAqua 8K Resin

    1 kg–5 kg

    €69.94/kg

    €69.94 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • PhrozenAqua 4K Resin

    1 kg–5 kg

    €49.97/kg

    €49.97 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • PhrozenWater Washable

    1 kg–5 kg

    €45.99/kg

    €229.95 for 5 kg

    in stock · 1 shop

  • PhrozenRigid PC/GF-like

    500 g–5 kg

    €101.00/kg

    €504.99 for 5 kg

    in stock · 1 shop

Other Resin Engineering with prices

All Resin Engineering
  • Siraya TechBuild Resin

    1 kg–5 kg

    €64.90/kg

    €64.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Siraya TechSculpt High-Temperature Resin

    1 kg–5 kg

    €64.90/kg

    €64.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • Forward AMUltracur3D RG 3280

    1.65 kg

    €206.91/kg

    €341.40 for 1.65 kg

    in stock · 1 shop

  • €254.10/kg

    €254.10 for 1 kg

    in stock · 1 shop