Skip to content
PrinterialsPrinterials home

Polymaker

PolySupport for PLA

Other1 colourMetallic

Polymaker PolySupport for PLA comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for PolySupport for PLA
BrandPolymaker
MaterialOther
Diameter1.75 mm · 2.85 mm
Net weight750 g

Slicer profile

No slicer profile for Other: OrcaSlicer has no one generic Other profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from Polymaker

All Polymaker materials
  • PolymakerPastel Panchroma Matte PLA

    1 kg · 1.75 mm

    €15.36/kg

    €15.36 for 1 kg

    in stock · 7 shops

  • PolymakerPanchroma Matte PLA

    1 kg–3 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €15.36/kg

    €15.36 for 1 kg

    in stock · 6 shops

  • PolymakerPolylite PETG

    1 kg–5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €20.49/kg

    €20.49 for 1 kg

    in stock · 6 shops

  • PolymakerPolylite PLA

    1 kg–5 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €19.99/kg

    €19.99 for 1 kg

    A refill is cheaper

    in stock · 5 shops

Other Other with prices

All Other
  • SpectrumHDPE

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €79.90/kg

    €79.90 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • SpectrumPEBA

    800 g · 1.75 mm

    €81.13/kg

    €64.90 for 800 g

    in stock · 1 shop

  • Material4PrintPMMA

    750 g · 1.75 mm / 2.85 mm

    €34.53/kg

    €25.90 for 750 g

    in stock · 1 shop

  • TarfusePOM

    500 g · 1.75 mm

    €89.80/kg

    €44.90 for 500 g

    in stock · 1 shop