Skip to content
PrinterialsPrinterials home

PrimaCreator

Value UV / DLP Resin Crystal Clear

Standard Resin1 colourTranslucent

PrimaCreator Value UV / DLP Resin Crystal Clear comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

The maker has not published specifications we could confirm yet.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from PrimaCreator

All PrimaCreator materials
  • PrimaCreatorPrimavalue ABS

    1 kg · 1.75 mm

    €17.56/kg

    €43.90 for 2.5 kg

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorNylonpower PA Primaselect PA6

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €59.80/kg

    €29.90 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorPrimaValue PLA+

    1 kg · 1.75 mmMatte

    €16.63/kg

    €49.90 for 3 kg

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorPrimavalue PETG

    1 kg · 1.75 mm

    €16.90/kg

    €16.90 for 1 kg

    2 shops

Other Standard Resin with prices

  • eSUNS200 Standard Resin

    1 kg

    €16.39/kg

    €16.39 for 1 kg

    in stock · 3 shops

  • ElegooStandard Resin

    1 kg–2 kg

    €19.19/kg

    €19.19 for 1 kg

    in stock · 2 shops

  • PrimaCreatorValue UV / DLP Resin Standard

    Translucent

    €9.90

    in stock · 1 shop

  • WinkleResin 10K

    1 kgTranslucent

    €34.99/kg

    €34.99 for 1 kg

    in stock · 1 shop