Skip to content
PrinterialsPrinterials home

REAL

Luvocom 3F PEEK CF 9676

Composite1 colourCarbon fibre

REAL Luvocom 3F PEEK CF 9676 comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for Luvocom 3F PEEK CF 9676
BrandREAL
MaterialComposite
Diameter1.75 mm
Net weight500 g

Slicer profile

No slicer profile for Composite: OrcaSlicer has no one generic Composite profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from REAL

All REAL materials
  • REALPLA Sparkle

    500 g · 1.75 mmTranslucent, Sparkle

    €33.00/kg

    €16.50 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • REALASA Low Warp

    1 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €15.80/kg

    €15.80 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • REALPLA

    500 g–1 kg · 1.75 mmGlow in the dark

    €29.50/kg

    €29.50 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • REALPLA Recycled

    1 kg–5 kg · 1.75 mm

    €26.80/kg

    €134.00 for 5 kg

    in stock · 1 shop

Other Composite with prices

  • ExtrudrXPETG CF

    800 g–5 kg · 1.75 mm / 2.85 mmCarbon fibre

    €60.50/kg

    €151.24 for 2.5 kg

    in stock · 1 shop