Skip to content
PrinterialsPrinterials home

REAL

PEI Ultem 9085

PEI1 colour

REAL PEI Ultem 9085 comes in 1 colour. No shop we follow lists a price we can compare yet.

Colours1

Specifications

Specifications for PEI Ultem 9085
BrandREAL
MaterialPEI
Diameter1.75 mm
Net weight500 g

Slicer profile

No slicer profile for PEI: OrcaSlicer has no one generic PEI profile to build it on.

Settings people use

The temperatures people print this at, from measurements they sent in.

Nobody has sent in the settings they print this at yet.

More from REAL

All REAL materials
  • REALPLA Sparkle

    500 g · 1.75 mmTranslucent, Sparkle

    €33.00/kg

    €16.50 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • REALASA Low Warp

    1 kg · 1.75 mm / 2.85 mm

    €15.80/kg

    €15.80 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • REALPLA

    500 g–1 kg · 1.75 mmGlow in the dark

    €29.50/kg

    €29.50 for 1 kg

    in stock · 1 shop

  • REALPLA Recycled

    1 kg–5 kg · 1.75 mm

    €26.80/kg

    €134.00 for 5 kg

    in stock · 1 shop

Other PEI with prices

  • PrusamentPEI 1010

    25 g–500 g · 1.75 mm

    €298.00/kg

    €149.00 for 500 g

    in stock · 2 shops

  • Fiberlogy9085 PEI

    1 kg · 1.75 mm

    €309.98/kg

    €154.99 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • 3DXTECHPEEK GF

    250 g–1 kg · 1.75 mmGlass fibre

    €798.00/kg

    €399.00 for 500 g

    in stock · 1 shop

  • PrimaCreatorPrimaselect PEEK

    500 g–1 kg · 1.75 mm

    €698.00/kg

    €349.00 for 500 g

    in stock · 1 shop